QDMS Entegre Yönetim Sistemi

QDMS Entegre Yönetim Sistemi genel olarak kurumların ve işletmelerin yönetimi içerisinde uygulanacak olan her türlü standartların yönetilmesini ve takibini gerçekleştirmek için geliştirilmiş bir yazılımdır. İşletmelere pek çok avantaj sunan QDMS entegre yönetim sistemi ayrıca kalite ve yönetim sistemleri içerisinde izlenmesi gereken tüm süreçleri de modüler yapısı ile gerçekleştirme imkanı sağlamaktadır.

İşletmeniz ve kuruluşunuz için QDMS entegre yönetim sistemi tercih ederek öncelikli olarak iş takibi sırasında yaşayabileceğiniz tüm karışıklıkların önüne geçebilirsiniz. Takip kolaylığı için tercih edebileceğiniz otomasyon sayesinde zaman açısından da büyük bir tasarruf elde edebilirsiniz. İşletmenizin standartlarını düzenli olarak korumanıza yardımcı olan yazılım sayesinde kuruluşunuza olan güven de artacaktır.

 

QDMS Açılımı Nedir?

QDMS açılımı kalite doküman entegre yönetim sistemi olarak bilinmektedir. Entegre yönetim sistemi aslında kurumların ve şirketlerin kendi içlerinde yürüttükleri birden fazla sistemin bir araya getirilmesini de özetlemektedir. Bunun için de sistemsel olarak herhangi bir aksaklığın veya problemin yaşanmaması adına sistemler arasında bir bütüncül bakış açısı oluşturmayı hedefler.

Bu sayede sistemler arasındaki revizyonlar ile dokümanların gözden geçirilmesi gibi tüm görevlerin takip edilmesi artık sizler için de problem olmaktan çıkacaktır. Sistem tamamen görevlerin daha hızlı, seri ve kolay bir şekilde yapılabilmesi ve kontrol edilebilmesi için özel olarak geliştirilmiştir.

QDMS entegre yönetim sistemi her zaman şirketler ve kuruluşlar arasında değil bireyler arasında da daha hızlı iletişim ve koordinasyon olmasını sağlamaktadır. Kurumsal hafızanın güçlenmesine katkıda bulunan sistem, aynı zamanda hem iş gücünden hem de zamandan büyük bir tasarruf etmenizi sağlar.

QDMS entegre yönetim sistemi %100 web tabanlı uygulama olup sorunsuz bir şekilde çalışır.

 

QDMS Nedir? Nasıl Kullanılır?

QDMS entegre yönetim sistemi standartlar ile ilgili olan içeriklerle birikte, öngörmüş oldukları şartlar ve diğer tüm faaliyetler ile ilgili işlemleri kapsamaktadır. Bunların takibinin ve işleyişinin daha kolay bir şekilde yapılabilmesi için geliştirilen bir yazılım olarak tanınmaktadır. Sistem genel olarak kişiye bağımlılığı ortadan kaldırmak için dizayn edilen bir işleyişe sahiptir. Kuruluşunuz ile ilgili tüm işlerin yönetim sistemleri tarafından kontrol edilerek daha planlı bir şekilde yönetilmesini sağlayabilirsiniz.

Sistem kendi içerisinde pek çok çözüm ve standardı kapsamaktadır.

Kontrollü doküman çözümü sayesinde raporlama için iş yerine uygun alt yapıyı oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda yenilenme ve değişiklik gibi çalışmaları da kapsayarak, işletmeyi bilgilendirmek için iletişim konusunu da bu çözüm içerisinde bulabilmek mümkündür.

Düzenleyici ve önleyici faaliyetler sayesinde işletme içerisinde meydana gelebilecek herhangi bir aksaklığa daha kısa sürede erişim sağlanabilmektedir. Düzeltmelerin takibi de bu çözüm sistemi içerisinden yapılabilmektedir. Sorunun kaynağı QDMS entegre yönetim sistemi içerisinde kolaylıkla tespit edilerek, risksiz bir şekilde ilerlemek için çözüm yolları belirli bir plan dahilinde uygulanmaktadır.

Aksiyon ve toplantı yönetimi sistemi işletme için yapılacak veya yapılmış olan tüm toplantıların ve projelerin takip edilmesi için hazırlanan bir modüldür. İşletme içerisindeki iş planları da bu modül içerisinde yönetilebilmekte ve takip edilebilmektedir.

 

QDMS Modüller

QDMS entegre yönetim sistemi içerisinde yer alan modüller ise;

  • Entegre ve kalite yönetim sistemi
  • İş ve çevre sağlığı modülü
  • Bilgi güvenliği
  • Yönetim risk ve uyum modülü

Denetim modülü QDMS entegre yönetim sistemi içerisindeki kurum içi ve kurum dışı tüm denetlemelerde kullanabileceğiniz en işlevsel bölümlerden biridir. Özellikle belirli dönemlerde ve belirli gruplara yönelik olarak yapılacak olan denetimlerin sadece tek bir sistem üzerinden yapılabilme avantajı sunmaktadır. Denetimlerin sonuçlarının raporlanması ve yayınlanması için de yine bu sistemi tercih edebilirsiniz.

Eğitim kayıtları modülü işletme ve kuruluş içerisindeki eğitim faaliyetlerinin takibinin yapılabilmesi ve aynı zamanda kayıt edilebilmesini sağlamaktadır. Ayrıca eğitimlere katılan katılımcıların e-mail aracılığı ile de yine sistem üzerinden bilgilendirilmesi sağlanır. Eğitim raporları işletme ve kuruluşlar için büyük bir öneme sahiptir. Bu raporların değerlendirilmesi ve analizlerinin yapılabilmesi için sistemde geçmişe yönelik olarak da arama yaparak diğer belgelere de ulaşabilirsiniz.

Ayrıca işletme ve kuruluş için tüm eğitim talepleri ve onayda bekleyen diğer talepler de yine yöneticiler tarafından görülerek onaylanabilmektedir. Özellikle eğitim modülü iş güvenliliği ile ilgili alınacak ve zorunlu olan eğitimler ile ilgili de yükümlülükleri yerine getirme konusunda büyük bir kolaylık sunmaktadır.

Kalibrasyon modülü QDMS entegre yönetim sistemi içerisinde kurum içi ve kurum dışı yapılacak olan tüm ölçümlerin yanlışlıklarından tutun da doğru kararları iş emri şeklinde takip edebileceğiniz bir alandır. Tüm kayıtlar ve iş emirleri fiziksel ortamdan dijital ortama kayıt edildikten sonra kalibrasyonlar iş emri şeklinde tekrar dönüştürülmektedir. Hatta sistem üzerinden üretim için toplu iş emri de oluşturabilmektedir. Bu sayede de sistemden onaylayarak oluşturulan iş emirleri sorumlu kişilere yine sistem üzerinden ulaştırılmış olur.

Bu modül aracılığı ile hem raporlar hem de belirsizlik hesabı ile sertifikalar da ayrı ayrı olarak hesaplanabilmektedir.

QDMS entegre yönetim sistemi her türlü hizmet sektörü içerisinde yer alan şirket ve kuruluşlar tarafından kullanılabilmektedir. Özellikle hizmet, sanayi, kamu, özel ve diğer büyük ve küçük kurum ve işletmeler tarafından QDMS entegre yönetim sistemi tercih edilmektedir.

İşletmelerin çalışmaları sırasında hata payını ve riskini en düşük seviyeye indirmesi ve aynı zamanda iş verimini de maksimum seviyeye çıkartması için QDMS entegre yönetim sistemi pek çok avantaj sunabilmektedir.